michal jelinek v

partner

tel3 nove +420 225 092 935

email3 povodnemichal.jelinek@v4group.eu

Michal Jelínek je partnerem poradenské skupiny V4 Group a zároveň jednatelem ve společnostech V4 Audit, s.r.o. (CZ), V4 Tax, s.r.o. (CZ), V4 Tax, s.r.o. (SK) a V4 Group, Kft. (HU) patřících mezi daňově-poradenské společnosti skupiny V4 Group.

Michal se specializuje zejména na problematiku mezinárodního zdanění, daňového plánovaní a transferového oceňovaní. Aktuálně se zaměřuje také na oblast zdanění transakcí při obchodovaní s kryptoměnami.

Michal získal titul inženýr ekonomie a následně absolvoval doktorské studium na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Svoje rozsáhlé zkušenosti získal jako daňový konzultant a později jako manažer oddělení mezinárodního zdanění, daňového plánování a transferového oceňování v předních zahraničních daňově-poradenských společnostech se sídlem v České republice.

Tématu transferového oceňovaní se Michal věnuje od roku 2006 a v roce 2018 vydal také soubornou publikaci na toto téma týkající se stálých provozoven, propojených ovládajících a ovládaných osob a sdružených podniků pod názvem Transferové ceny ve vydavatelství Verlag Dashöfer.

Získané zkušenosti Michal v současnosti zúročuje nejen při práci s klienty skupiny V4 Group, ale také v rámci výkonu rozsáhlé lektorské činnosti na různá témata, ať už je to oblast mezinárodního zdanění, transferového oceňovaní nebo zdanění obchodů realizovaných kryptoměnami. Přednáší také na školeních daňových poradců KDP ČR a SR.